templatemo icon
GALERIA ART BRUT - DAMIAN CZERWIŃSKI - MALARSTWO - LUBLIN

DAMIAN CZERWIŃSKI - urodzony w Lubinie 1990 roku Uczył się w zespole szkół im.Marii Dąbrowskiej w Puławach . Mieszka w Żyrzynie, uczył sie w |Zespole Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach. Miał kilka wystaw indywidualnych i brał udział w wystawach zbiorowych – przeglądy środowiskowe 2012 -2015 ( przeglądy artystów puławskich ) Ważniejsze wystawy indywidualne: 2014 - Powiatowy dom kultury w Puławach Dom Chemika 2010 - Wojewódzka Biblioteka Publiczna im.H. Łopacińskiego w Lublinie - "Biblioteka - Słowa, Dźwięki, Obrazy" Filia 21 2016 - Galeria Andała Kaźmierz Dolny Konkursy : 2015 - Konkurs „Szukamy Nikifora" - IV edycja Siedlce - wyróżnienie - zdjęcia prac umieszczono w katalogu wystawy. 2016 - Laureat konkursu im. T.Ociepki , wystawa pokonkursowa w Bydgoszczy 2016 - Konkurs "Szukamy Nikifora" - V edycja Siedlce - I Nagroda. 2017 - Udział w Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Łochowie organizowanym przez stowarzyszenie Arche. "

Malowanie dla mnie jest radością, malując jestem bardziej aktywny, staram się baczniej obserwować świat. To mnie wzbogaca, daje poczucie pewności siebie. " Damian Czerwiński "

"Damiana poznałem około 10 lat temu. Wtedy zaczęły się nasze spotkania na zajęciach nauczania indywidualnego z plastyki. Rozmawialiśmy, rysowaliśmy, malowaliśmy-efektami zaczęły być nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych. W ogólnopolskim konkursie plastycznym w Zamościu, Damian otrzymał nagrodę, a jego pracę i krótki wiersz wydrukowano na okładce katalogu wystawy. Od tamtej pory widząc jego zaangażowanie i pasję malowania zacząłem utwierdzać Go w przekonaniu, że malowanie może być sposobem na życie, a przynajmniej warto spróbować. Nasze zajęcia już dawno się skończyły, ale zapał pozostał." Marek Andała

 

 
 
Copyright © 2015 Wernisaże |