templatemo icon
"DOM KULTURY 3D - GALERIA MOINIATURA - AGNIESZKA SZADY - "GEOGRAFIA WYOBRAŹNI" - WERNISAŻ - MALARSTWO - LUBLIN

Agnieszka Szady – lublinianka, członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, gdzie od 2003 uczęszcza do ogniska plastycznego dla dorosłych. Od pięciu lat bierze udział w wystawach zbiorowych Towarzystwa w Galerii przy Bramie, a w ostatnich kilku latach miała tam trzy wystawy indywidualne. Malować na poważnie zaczęła w wieku 12 lat, od zawsze fascynował ją surrealizm, do którego i dzisiaj chętnie wraca. Najchętniej tworzy w technice olejnej lub pastelu suchego, lubi też malować na szkle i tworzyć kolaże ze zdjęćwyciętych z gazet.

Laureatka konkursu literackiego Filipinki (1998 r.), konkursu poetyckiego Lubelskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (1998 r.), konkursu Radia Łódź na haiku (2005 r.) i konkursu na opowiadanie fantastyczne Domu Kultury w Chorzowie (2009 r.). Autorka tomiku wierszy „Krajobrazy” (1998 r.), którego publikacja była główną nagrodą w konkursie, oraz kilkunastu opowiadań fantastycznych, drukowanych m.in. w miesięczniku Science Fiction, Fantasy i Horror.

Od ponad 15 lat jest członkiem redakcji internetowego magazynu popkultury Esensja, gdzie publikuje recenzje książek, filmów i komiksów, felietony literackie, opowiadania oraz galerie swoich obrazów, kolaży i rysunków.

Miłośniczka koni, fantastyki i Lubelszczyzny, co niekiedy znajduje odzwierciedlenie w jej utworach i obrazach. .

 

 

Copyright © 2015 Wernisaże |