templatemo icon
" GALERIA KLUBU DOMU ŻOŁNIERZA - KRYSTYNA ZLOT - WERNISAŻ - MALARSTWO- LUBLIN

Krystyna Zlot - pasjonatka malarstwa członek ZPAP - okręg Lublim, TPSP Lublin, TPZG Garbów, wykształcenie ekonomiczne. Umiejętności plastyczne doskonaliła w TPSP Lublin pod kierunkiem nauczycieli profesorów w tym trzy letnią naukę rysunku i malarstwa, w dalszym ciągu rozwija swoje miejętności malaeskie pod kierunkiem wybitnego lubelskiego artysty malarza mgr Macieja Bijasa.

Udzestniczy w przeglądach i konkursach sztuki Wyróżnione malarstwo w XIV Ogólnopolskim Bienale Twórczości Plastycznej Nauczycieli w 2018 r, Laureatka w wystawach ot. " Lublin w Malarstwie" w TPSP Lublin. Bierze udział jako wolontariuszka w działalności arystyczno-edukacyjnej z malarską lekcją historii Prelekcje takie łącznie z wystawami miały miejsce m.in. w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie jak również w kilkunastu ośrodkach kulturalno-oświatowych woj. lubelskiego. Otrzymała dyplom uznania z akrzewienie kultury od Wojewody Lubelskiego. W dorobku artystycznym kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jej prace były również prezentowane na wystawie pt. "100 obrazów na stulecje Niepodległości Polski" która miała miejsce w Galerii Omega im. Marka Hoffana w Toruniu.

Tematyką prac są często emocjonalne odczucia i rozedgany wibrujący świat w kolorach jak też zapisywanie rzeczy ulotnych i przemijania. Miłośnicy jej prac są w kraju i za granicą. .

 

 

Copyright © 2015 Wernisaże |